Načítavam
EcoCocon
Zdravý a prírodný

EcoCocon je systémové riešenie drevo-slamených domov v pasívnom štandarde.

Inovatívny stenový systém redefinuje prístup k výstavbe tým, že najväčšou možnou mierou využíva prírodné materiály a súčasne ponúka zdravé, pohodlné a výnimočne energeticky nenáročné bývanie.

Systém vyvinutý prírodou


– 98% prírodných obnoviteľných materiálov

– vysoká kvalita vnútorného vzduchu

– výnimočné izolačné vlastnosti

– vyrobený na mieru pre Váš projekt

– klimatický neutrálny

– vysoká presnosť prefabrikátov

– rýchla výstavba

– protipožiarna odolnosť 120 min.

Efektivita ukrytá v bunkách

Vďaka svojej unikátnej bunkovej štruktúre slama nachádza uplatnenie vo výstavbe už tisícky rokov. Použitím modernej technológie sa podarilo zdokonaliť jej izolačné vlastnosti a dosiahnuť mimoriadne hodnoty tepelného odporu. Systém je navrhnutý bez tepelných mostov a s jednoduchou vzduchotesnosťou, vďaka čomu je dosiahnutie pasívneho štandardu ľahké ako nikdy predtým.

Spoľahnite sa na certifikovanú kvalitu

Vyše desaťročie skúseností umožňili spĺňať tie najvyššie nároky na kvalitu vrátane nemeckého Passivhaus štandardu či certifikátu Cradle to cradle (tzv. “z kolísky do kolísky”). EcoCocon sa umiestnil na štvrtom mieste vo vôbec prvej celosvetovej výzve pre inovatívne produkty z dielne Cradle to Cradle Product Innovation Institute a v roku 2019 získal cenu za inovácie v kategórii “Regionálne dostupné a obnoviteľné materiály”.

Stavajte s istotou

Pokiaľ Vás tento systém zaujal, môžete sa na nás obrátiť a my Vám radi poskitneme kompletné poradenstvo, vďaka ktorému porozumiete celému procesu výstavby od začiatku až po koniec, ako aj benefitom ktoré zo sebou slamené domy prinášajú.

Je výhodou porozumieť danej technológii a spoznať tak príležitosť na to, ako vytvoriť technologicky spoľahlivé a funkčné ekologické bývanie ktoré nazvete domovom

Drevené podlahy